20 березня 2023
Нарешті можемо поділитися гарною новиною. З радістю ділимося розробленими методичними рекомендація з психологічної адаптації та реабілітації військових, які зазнали ампутації до цивільного життя: «Психологічний супровід незламних: методичні рекомендації по роботі з військовослужбовцями, які зазнали ампутації внаслідок бойових дій».
Розроблені методичні рекомендації будуть корисними для осіб, працюючих з військовими, які зазнали ампутації кінцівок, зокрема для реабілітологів, соціальних працівників, психологів, волонтерів громадських ініціатив, а також для членів родин, які мають родича військового з травмою.
Ознайомитися з методичними рекомендаціями можна за посиланням: http://surl.li/fpujd
Щасливі, що можемо працювати на благо наших військових!
16 лютого 2023
Відбулася презентація результатів дослідження по копінг-стратегіям військовослужбовців, які зазнали ампутації. Дослідження проводилося спільно з Українською асоціацією організаційних психологів та психологів праці (УАОППП). Разом із результатами дослідження на зустрічі також було представлено розроблені методичні рекомендації по роботі з військовослужбовцями, які зазнали ампутації внаслідок бойових дій.
До заслуховування презентації долучилися працівники медичних та реабілітаційних закладів, психологи, реабілітологи, студенти закладів вищої освіти та інші зацікавлені особи.
Вступне слово було надано фахівчині відділу програм "Культура благодійності” Zagoriy Foundation, пані Ельвірі Насібулліній.
Дослідження представляла президентка Української асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП), доктор психологічних наук, професор, пані Людмила Карамушка.
З методичними рекомендаціями присутніх ознайомив керівник проєкту, Олександр Вісіч.
Раді були представити свої напрацювання практикам та майбутнім спеціалістам. Віримо, що наше дослідження послугує розвитку реабілітаційних програм для військових, які зазнали ампутації та буде в нагоді тим, хто долучається до реабілітаційного та адаптаційного процесу військових.
18 січня 2023
Сьогодні хочемо розповісти вам про копінг-стратегії. Як ви знаєте, протягом останніх місяців, команда фонду займається реалізацією проєкту-дослідження «Виявлення наявних копінг-стратегій військових з ампутацією». Даний проєкт реалізується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation @zagoriyfoundation.
Копінг-стратегії — це способи психологічної діяльності та поведінки, що виробляються свідомо, і спрямовані на подолання стресових та важких побутови ситуацій. Головне завдання копінгу — забезпечення й підтримка благополуччя людини, її фізичного стану, психічного здоров‘я та соціальних відносин.
Бувають різні стратегії:
- Стратегія вирішення проблем — це активна поведінкова стратегія, при якій людина намагається зрозуміти складну ситуацію, проаналізувати її, потім шукає оптимальне рішення та планує поетапне подолання існуючих перешкод.
- Стратегія пошуку соціальної підтримки — це також активна стратегія, за допомогою якої людина шукає підтримки друзів, родичів та рідних у складних життєвих обставинах без зміни себе та ситуації, що склалася. Людина в такому випадку може шукати емоційну і інформаційну підтримку від інших людей.
- Стратегія уникнення — це поведінкова стратегія, за допомогою якої є прагнення уникнути будь-якої взаємодії з існуючою проблемою. В такому випадку людина намагається не думати про проблему, не звертати на неї уваги або фантазувати про благополучні часи. Іноді, при такому типу копінг-стратегії, може бути зловживання алкоголю чи інших хімічних речовин, занурення у хворобу.
Іншим варіантом цієї ж стратегії може бути прийняття ситуації та нових обставин, які зараз немає можливості вирішити. Людина приймає їх як частину свого життя та змінює ставлення до ситуації.
Фото, використані у публікації були взяті на ресурсі: https://war.ukraine.ua/ru/photos/
30 грудня 2022
Ділимося деталями нашого проєкту «Копінг-стратегії військових-ампутантів у кризових ситуаціях».
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation
Мета проєкту: сприяти реінтеграції в соціум, підвищенню психологічної стабільності військових-ампутантів шляхом опанування та використання релевантних копінг-стратегій.
Завдання, які будемо реалізовувати в межах проєкту:
1) провести дослідження у медичних та реабілітаційних закладах;
2) на базі дослідження сформувати методичні рекомендації з психологічної адаптації та реінтеграції військових-ампутантів до цивільного життя.
3) Розробка тренінгової програми для працівників реабілітаційних закладів з урахуванням методичних рекомендацій.
4) Проведення серії тренінгів для працівників медичних та реабілітаційних закладів.
Фото, використані у публікації були взяті на ресурсі: https://war.ukraine.ua/ru/photos/
27 грудень 2022
Наш Фонд став переможцем грантового конкурсу «Сприяння партнерству та співпраці у благодійному секторі» який проводив Zagoriy Foundation. Цей грант є важливим для Фонду, адже він має на меті створити базу для психологічної підтримки та допомоги нашим військовослужбовцям, які отримали ампутацію під час бойового завдання. Важливо, сприяти їхній адаптації та реінтеграції, підвищенню психологічної стабільності військових-ампутантів шляхом опанування та використання релевантних копінг-стратегій. Тому команда Фонду починає роботу над новим проєктом «Копінг-стратегії військових-ампутантів у кризових ситуаціях». Дане дослідження відбувається в партнерстві з Українською асоціацією організаційних психологів та психологів праці.(https://www.facebook.com/UAOPPP.Ukraine)